Laminant Parke Merdivenler

18

İstanbul sınırlarında merdiven imal ettirmek isteyen müşterilere uzun süredir hizmet vermekte olan ve profesyonel çalışma anlayışına sahip olması dolayısıyla müşteri memnuniyeti sağlama bakımından öne çıkan firmamıza gelen merdiven talepleri oldukça farklı beklentileri içermektedir. Taleplerden bir kısmında merdivenin gösterişli olması öne çıkarken bazı müşterilerimiz merdiven seçiminde öncelikli kriter olarak uygun fiyatlı olmasını dikkate almaktadır. Önceliği düşük maliyet olan müşteriler için alternatifimiz laminant parke merdivenler olmaktadır.

Bununla birlikte uygun maliyetin tek kriter olmamasını, merdiven kullanımına bağlı olarak malzeme dayanıklılığının dikkate alınması gerektiğini de ifade etmek gereklidir. Ayrıca merdiven tasarımında görselliğin yanı sıra işlevselliğin de öne çıkmasında yarar olacaktır. Bu amaçla, korkuluk bulunmayan merdivenlerde duvar küpeştelerine ve basamaklarda çekmece şeklinde tasarımlara yer vermekteyiz. Ayrıca led uygulamalarla merdiveni farklı şekillerde tasarlayarak modernleştirmek mümkün olmaktadır.

Merdiven imalatı yapılmadan önce firmamız tarafından merdivenin konumlanacağı alanda inceleme yapılmakta, kullanım sıklığı belirlenmekte ve müşterilerimize bu doğrultuda malzeme ve tasarım önerilerinde bulunulmaktadır. Zira her malzemenin her alanda kullanılması uygun değildir. Estetik beklentileri sağlayan bazı malzemeler de sık kullanılan alanlarda dayanıklı ve işlevsel olmayabilir. Bu durumda firmamızın temel yaklaşımı müşteriyi doğru bilgilendirmek ve mimari proje için kaliteli bir katkı sağlamaktır. Bu bağlamda ucuz olması sebebiyle tercih edilen laminant parke merdivenler için kayma olması sebebiyle laminantın önerdiğimiz bir basamak malzemesi olmadığını ifade etmek mümkündür. Ayrıca laminant parke merdivenler için kullanılan yapay kaplama incedir. Bu da 45 derece gönye burun imalatının yapılmasına engel olmaktadır. Ayrıca ön masifleriyle renk terkleri oluşması laminant parke merdivenlerin bir diğer dezavantajıdır.

Laminant Parke Merdiven Çeşitleri

Sayılan olumsuz özelliklerine karşın modern duruşu ile laminant parke merdiven yaptırmak isteyen müşterilerimiz için güncel teknik gelişmelerden yararlanılarak merdiven tasarım ve montajı gerçekleştirilmektedir.  Laminant parke merdiven basamaklarının temel malzemesi olmakla birlikte korkuluk ve küpeşte için aynı malzeme kullanılmayarak değişik modeller elde edilebilmektedir. Burada laminantın diğer malzemelerle uyumu kadar müşterilerimizin birbiri ile uyumlu olduğunu düşündüğü malzemeleri bir arada görmek istemesi de tasarımlarımızı şekillendirmede esastır.

Ahsap Merdivenci Fotoğraf