Oymalı Küpeşte

12

İstanbul merdiven imalatı sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan firmamız müşteri talepleri doğrultusunda modern mimari için uygun merdiven tasarımlarının yanı sıra kaliteli klasik merdiven tasarımları da gerçekleştirmektedir. Gerek modern gerekse klasik merdiven imalatı profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmekte olup model belirleme ve ölçü alma aşamasından montajın tamamlanması aşamasına kadar proje titizlikle yürütülmektedir. Firmamız tarafından gerçekleştirilen güncel uygulamalar hakkında fikir edinmek için web sitemizi takip edebilir ve uygun fiyatlı ürünlere sahip olmak için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Firmamızın uygulamalarında öne çıkan modellerden biri de klasik merdivenlerdir. Bu modeller daha çok geniş alanlar için kullanılabilen genellikle geniş sahanlıklı ve galerili modellerdir. İkili olarak da uygulanması mümkün olan klasik merdivenler, sahip olduğu oymalı küpeşte ile dikkat çekmektedir. Genellikle malzeme olarak ahşabın tercih edildiği klasik merdivenler, yine ahşap kullanılarak imal edilen oymalı küpeşte modelleri ile hoş bir uyum sağlamaktadır.

İki duvar arasında olmayan modellerde merdivenin güvenliğini sağlamanın en önemli aracı olan korkuluğun parçalarını bir arada tutan küpeşte, klasik modellerde genellikle ahşap ve oymalı küpeşte olarak karşımıza çıkmaktadır. Ahşabın oymalı modellerde öne çıkmasının nedeni hem ahşap klasik merdiven ile görsel uyum sağlaması ile ilgili bir konudur hem de ahşabın esnek ve işlenebilir bir malzeme olmasının bunda etkisi vardır. Bununla birlikte kullanılan korkuluğun hem malzemesi hem de tasarımı değiştirilerek birbirinden farklı modeller imal edilebilmektedir.

El Emeği: Oymalı Küpeşte Modelleri

Küpeşteler tasarım bakımından oyma teknikleri değiştirilerek değişik merdivenlerde farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Ayrıca merdiven basamaklarında olduğu gibi, küpeştelerde de değişik renkler kullanmak mümkündür. Ahşap malzemenin en iyi tamamlayıcılarından ve doğal ahşap görünümünü bozmadan renklendirebilen malzemelerden biri verniktir. Vernik renklerinin sınırlı olması ise lake boyalara yönelimi artırmış durumdadır. Lake boyalarla oymalı ahşap küpeştelerinizi renklendirebilir ve kullanım alanınıza uygun bir merdiven tasarımına imza atabiliriz. Lake boya görsel açıdan tercih edilebilir bir yapıya sahip olmakla birlikte imalat aşaması titizlik isteyen bir malzemedir. Oyma işçiliği için de aynı durum söz konusudur. Bu durumda tavsiyemiz firmamızın sektördeki tecrübesine güvenmeniz olacaktır.

Ahsap Merdivenci Fotoğraf