Torna İmalatı – Torna Modelleri

5

Ahşap malzemenin merdiven imalatındaki yeri kimsenin inkâr edemeyeceği bir durumdur. Merdivende ahşap malzeme denilince de ilk olarak akla torna imalatı – torna modelleri gelmektedir. Torna imalatı – torna modelleri ahşap merdivenin zarafetini artırmak üzere yapılan uygulamalardır ve kullanılan torna tezgâhı işlemin daha hızlı ve kolay yapılmasını sağlamakla birlikte ustalığın mahareti de bu uygulamalarda öne çıkmaktadır. İstanbul için torna imalatı – torna modelleri talepleriniz için firmamızla irtibat kurabilir ve kaliteli bir merdivene sahip olabilirsiniz.

Torna imalatının merdivene kattığı sanatsal görünüm ve estetik için proje ölçü alma aşamasından itibaren titizlikle yürütülmelidir. Merdiven basamak, korkuluk ve küpeştesi için ahşabın tercih edilmesi sağlıklı bir ürün imal edilmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda torna imalatı ile bu ahşap malzemeye şekil verilmesi merdivenin görünümünün güzelleşmesinde etkili olacaktır. Profesyonel ve uygun fiyatlı torna imalatları için firmamızla irtibat kurabilirsiniz. Torna imalatı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri malzemeye şekil verilirken parçalar arasındaki ölçülerin ve şekillerin uyumuna dikkat edilmesidir.

Ayrıca pürüzsüz bir yapı elde edilmesi hem merdivenin sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanılmasında etkilidir hem de merdiven parçalarının daha şık görünmesini sağlamaktadır. Bu kısımlar merdiveni yapan ustanın yeteneğinin büyük ölçüde ortaya çıktığı imalatlardır. Firmamız deneyimli bir ekiple merdiven imalatını yürütmekte olup, müşteri memnuniyeti temelinde hizmet vermektedir. Uygulama örneklerimiz firmamızın kalite standartları hakkında fikir vermesi bakımından yeterli olacaktır.

Torna İmalatı Küpeşte Modelleri

Torna imalatı yapıldıktan sonra merdivenin modern mimari ile uyumlu güncel bir tasarıma sahip olması için boyama işleminden yararlanılabilmektedir. Burada müşterilerimizin tercihleri en büyük belirleyicidir. Müşterilerimizin arzusuna bağlı olarak basamak, korkuluk ve küpeşte olmak üzere 3 temel parçadan meydana gelen merdivenin tümü için aynı renk uygulanabilmektedir. Bununla birlikte basamakların korkuluk ve küpeşteden farklı renklendirilmesi yönünde talepler de gelebilmektedir. Burada renklerin gücünü merdivene yansıtmak mümkündür. Kontrast renkler modern merdivenlerde klasik çizgilere güçlü etki vermesi bakımından öne çıkmaktadır. Ancak sade ve tek renkli bir merdiven de bazı alanlar için daha uygun bir tasarım olarak değerlendirilebilir.

Ahsap Merdivenci Fotoğraf