Tornalı Küpeşte

28

İstanbul merdiven sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan firmamız tarafından imalatı ve montajı yapılan merdiven uygulamalarında profesyonel hizmetin bir gereği olarak belirli bir iş akışı çerçevesinde hizmet verilmektedir. Müşterilerimizden gelen taleple birlikte başlayan proje süreci, yapının mimari özelliklerinin incelenmesi ile devam etmektedir. Bu aşamada merdiven yapılacak alanın ölçüleri titiz bir şekilde alınmaktadır. Bu aşamadan sonra ustalarımız ve müşterimizin karşılıklı fikir alışverişli sonucunda uygulanacak olan merdiven modeli ve kullanılacak olan malzeme seçimi yapılarak kaliteli bir ürün imal edilmesi için adım atılmaktadır. Model ve malzeme seçimi müşterilerimizin hayallerini ve beklentilerini yansıtacak en iyi tercihlerin yapılmasını sağlamak üzere önemsenmektedir. Bu aşamada müşterilerimiz malzeme ve modellerin avantajlı ve dezavantajlı yönleri, kullanım alanı için uygun özelliklerin neler olduğu gibi konularda bilgilendirilmektedir. Karşılıklı görüş alışverişi sonunda belirlenen malzeme ve modele göre uygun fiyatlı bir uygulama ortaya çıkabilmektedir.

Merdivende malzeme tercihinde ahşap yaygın bir malzeme olarak öne çıkarken tornalı küpeşte modelleri de bununla birlikte ilgi görmektedir. Tornalı küpeşte yapılırken müşteri istekleri göz önünde bulundurulmaktadır. Modern ve güncel tasarımların ortaya çıkmasında tercih edilen tornalı küpeşte modelinin etkisi büyüktür. Merdiven iç kovasındaki helezonik eğri ya da açıya uygun olacak şekilde tornalar küpeşteye atıştırılmakta ve bu noktadan sonra çivi ve tutkal kullanılarak imalat tamamlanmaktadır.

Tornalı Küpeşte Uygulamaları

Ahşap küpeşte modelleri içinde tornalı modeller lake boyalı olarak da tercih edilebilmektedir. Lake tercihi merdiven maliyetini değiştirmekle birlikte elde edilen görsellik değerlendirildiğinde müşterilerimizin bu yönde talepleri artmış durumdadır. Lake ile ahşabın sıcak görünümü bozulmadan değişik renkler elde edilebilmektedir. Bu sayede merdiveniniz daha estetik bir yapıya kavuşurken aynı zamanda kullanım alanının görsel bütünlüğü ile uyum içinde olmaktadır. Firmamızla irtibat kurarak hayalinizdeki merdiven modelini paylaşabilir ve üretim süreci için destek alabilirsiniz. Web sitemizdeki uygulama örneklerini inceleyerek ev ya da işyerinizi için nasıl bir merdiven kullanabileceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz. Ayrıca malzemeler hakkında bilgi sahibi değilseniz firmamızın teknik deneyim ve uzmanlığından yararlanabilir ve merdiven için doğru malzeme seçimini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ahsap Merdivenci Fotoğraf