Masif Parke Merdivenler

14

Ahşap malzeme kullanılarak üretilen merdivenler sağlıklı ve güvenilir ürünlerdir. Bununla birlikte ahşap malzemenin maliyetinin yüksek olması İstanbul sınırları içerisindeki merdiven uygulamalarında ahşap görünümü veren ancak daha uygun fiyata mal edilebilen malzemelerin kullanımının önünü açmıştır. Bu bağlamda firmamızda kaliteli ve uygun fiyatlı masif parke merdivenler çeşitleri üretilmektedir. Bu modeller her ne kadar uygun fiyatlı olsa da kaliteden taviz verilmemesi adına proje aşamasından montaja kadar her noktada titiz ve profesyonel bir çalışma yürütülmektedir.

Masif parke merdivenler parke zemin ile merdivenin uyumlu olmasının istendiği mekânlarda kullanıma uygun bir seçenektir. Birebir uyum yakalamak masif parke merdivenler sayesinde mümkün olmaktadır. Modern bir görünüm elde edilmesi de bu modellerin bir başka avantajıdır. Üretim için mdf üzerine tutkalla preslenen malzeme kullanılmaktadır. Bu aşama, merdivenin dayanıklılığı üzerinde belirleyici olacağından iyi bir tutkal kullanılmış olması önemlidir. Tutkallama işleminden sonra hazır hale gelen basamak cilalanarak montaja hazır hale getirilmektedir.

Masif parke merdiven çeşitleri ile dekoratif mimari uygulamalar gerçekleştirilmesi mümkündür. Şık görünümü ile ilgi çeken bu ürünler kullanılarak yapılan güncel tasarımlar aynı zamanda ahşap basamaklara kıyasla daha düşük bir maliyetle elde edilebildiğinden sıkça tercih edilmektedir. Dikdörtgen prizma, üçgen ya da kare şeklinde uygulamalar yapılmasına olanak veren ve bu sayede dekoratif görünüm açısından zengin seçenekler sunan bir malzeme kullanılarak yapılan modeller olması yönüyle de avantajlıdır. Zariflik ve estetiğine karşın ısı ve neme karşı duyarlı bir malzeme olması bakımından kullanım alanına dikkat edilmelidir. Bununla birlikte noktasal darbeler ve çizilme karşısında ürünün dayanıklı olduğunu, sistre işleminin birçok kez uygulanabildiğini ve uzun ömürlü bir ürün olduğunu söylemek de mümkündür.

Ahşap Merdivenlerde Yeni Tarz: Masif Parke Uygulamalı Merdivenler

Merdiven kalitesinde tasarım ve işçilik kadar malzeme üretiminde kullanılan ağacın seçimi ve kurutulması da büyük önem taşımaktadır. Merdivende kullanılacak masif parkenin meşe ve kayından yapılması ya da gürgenin parke üretimine kaynaklık etmesi mümkündür. Yapısını bozacak kimyasallara maruz kalmaması masif parkenin öne çıkan avantajlarından biridir. Ayrıca bu malzeme ile yapılan merdivenlerde temizlik kolaylıkla yapılabilmektedir.

Ahsap Merdivenci Fotoğraf